jak založit server

Czech
Post Reply
apachenda
New member
Posts: 3
Joined: Sat Feb 10, 2018 23:17

jak založit server

by apachenda » Post

Ahoj prosim o radu jak bych mohl založit svůj server. Jsem nový ve světě kostiček a už se s tím trápím jistou řádku dní...samozřejmě jsem na internetu našel různý návody, ale něco mi stále uniká. zatim mi nejde o provozování velkýho serveru ani bych ho neměl na čem udržovat ale jenom o to aby když se domluvíme s brattránkem, tak jsme mohli bejt na jednej mapě oba i když nejsme v lan síti(tam to bylo snadný zprovoznit) samozřejmě kdyby se takhle chtěl ještě někdo připojit, tak by nebyl problém, ale primárně bych potřeboval pochopit co je zapotřebí k tomu aby se server spustil a aby byl přístupnej pro širokou veřejnost. Jedu na Kubuntu 17.10 a zatim jsem se řídil převážně tímto návodem https://www.vultr.com/docs/how-to-setup ... untu-17-04 ale jak říkam neúspěšně. Najde se nějaká dobrá dušička co by mě krapátko zasvětila?

User avatar
AspireMint
Member
Posts: 415
Joined: Mon Jul 09, 2012 12:59
GitHub: AspireMint
IRC: AspireMint
In-game: AspireMint
Location: Stuck at spawn

Re: jak založit server

by AspireMint » Post

Ahoj, musis otvorit port aby bol server viditelny aj pre inych ludi nez z LAN. Teda co ti chyba urobit je "portforwarding". Musis mat ale pristup k routeru a samozrejme router musi podporovat tuto funkciu.

apachenda
New member
Posts: 3
Joined: Sat Feb 10, 2018 23:17

Re: jak založit server

by apachenda » Post

Děkuju. To mi přesně chybělo...port jsem povolil v počítači, ale nenapadlo mě, že musim i v routeru...forwarding tam mam...ted už jen přijít na to co s tím udělat...takže původní problém je snad vyřešen. Děkuju.

apachenda
New member
Posts: 3
Joined: Sat Feb 10, 2018 23:17

Re: jak založit server

by apachenda » Post

A nějaké možnosti když nemam veřejnou ip adresu?

User avatar
AspireMint
Member
Posts: 415
Joined: Mon Jul 09, 2012 12:59
GitHub: AspireMint
IRC: AspireMint
In-game: AspireMint
Location: Stuck at spawn

Re: jak založit server

by AspireMint » Post

Rozbehnut server na pc co ma verejnu ip a pripojit sa nan. Ak to nieje mozne tak skus pohladat na nete VPN pre neverejnu ip. Neviem o tom nic :D ale asi narazis na OpenVPN atd. Mozno ti to pomoze. A tu maju tiez podobny problem: https://forum.root.cz/index.php?topic=7393.0
Jedna z moznosti je aj kupit server. Napr. cloud od amazonu ktory mas na 1 rok zdarma (trial verzia). Alebo vyskusat minetesthosting ale tam max 4 hraci mozu byt a nemozes instalovat mody.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest