OtherCraft - zapowiedź

Polish
Post Reply
Diseant
New member
Posts: 1
Joined: Sat Jul 02, 2016 06:24
In-game: Diseant
Location: Poland

OtherCraft - zapowiedź

by Diseant » Post

Image

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Chciałbym wam wszystkim przedstawić koncepcję nowej rozgrywki w jakże cudownej grze jak na swoje rozmiary. Wiem - nie jest to konkretnie dział poświęcony serwerom, aczkolwiek umieszczenie go w dziale Polski dotrze do większej liczby osób.

Serwer OtherCraft to nic innego, jak nowa przygoda w grze Minetest. Serwer OtherCraft to nic innego, jak wspólne spędzanie czasu. Serwer OtherCraft to nic innego, jak przyjemność i rozrywka.

Ale zacznijmy od początku - co to jest OtherCraft, dlaczego powstaje* i jakie są główne jego zamierzenia.

----

1. GENEZA

Jak pewnie wielu użytkowników tego forum - graliście bądź gracie w Minecrafta - grę, która zrewolucjonizowała rozgrywkę sieciową do granic możliwości. Niesamowita koncepcja oraz szereg udogodnień sprawiły, że w naszym kraju gra stała się bardzo popularna. Jak wielu graczy - ja także postanowiłem takową grę nabyć i grać, grać i GRAĆ. Początkowo singiel, potem multi na jednym z najlepszych, ale niestety nieistniejących serwerów MC, czyli Minecraft Polska.

Problemy administracyjne oraz funduszowe doprowadziły do upadłości serwera, wraz z klimatem i społecznością (3000 zarejestrowanych kont - wszystkie do ostatniego dnia były aktywne), która budowała ten klimat. Wiele osób próbowało "ruszyć na nowo", aczkolwiek z marnym skutkiem.

Szukając alternatyw dla ciężkiego Minecrafta, znalazłem Minetest - grę lekką, modularną i dosyć ciekawą. Postanowiłem - zrobię to i stworzę jedyny w swoim rodzaju serwer.

2. ZAMIERZENIA

Serwer OtherCraft wprowadzi wiele udogodnień i specyficzny klimat, rodem z gier RPG typu The Elder Scrolls czy Gothic. Wcielamy się w postać Troopera - niezależnego gracza, który rozpoczyna rozgrywkę w dość nietypowym miejscu jak na obecne czasy. Pojawiamy się w ruinach dawnej Krasnoludzkiej twierdzy Muun, by stawić czoła wyzwaniom niesionych z pozostałości po tej pradawnej rasie. Oczywiście obiekt znajduje się na terenach niezależnego cesarstwa Antarian, którzy dbają o dobro swoich obywateli, gdzie Cesarz jest łaskawy, ale i surowy.

Celem rozgrywki jest zdobycie jak największego respektu wśród reszty graczy; założenia własnego, niezależnego państwa, które to może przyjmować kolejnych graczy; wykonania wszystkich narzuconych zadań podstawowych i pobocznych oraz wiele wiele innych opcji.

3. POWSTAWANIE SERWERA

Serwer powstaje od dobrych kilku miesięcy. Osobiście muszę doinwestować w maszynę serwerową, która to napędzi początkowo mały serwer (maksymalnie 30 graczy online), utworzyć stronę wraz z domeną, dokończyć budowanie mapy oraz przetłumaczyć i odpowiednio wkomponować dodane do gry modyfikacje czy texturepack. Zaznaczam, iż do świadomości gracz nie zostanie udostępniona wiedza o zainstalowanych modyfikacjach na serwerze jak i specyfikacji maszyny serwerowej.

Na serwerze dostępne będą rangi, zaznaczone kolorem nicku jak i przedrostkiem:
  • - [G] - gracz (BIAŁY)
    - [P] - pomocnik (ŻÓŁTY)
    - [M] - moderator (ZIELONY)
    - [A] - administrator (CZERWONY)
    - [HA] - head admin (------ | | ------)
Ponadto gracz wraz ze znajomymi (minimalnie 5-ciu graczy łącznie), będzie mógł starać się o utworzenie własnego koloru własnej utworzonej frakcji/państwa.

Całość serwera będzie - jak na razie - napędzana na wersji 0.4.13 z dodanymi odpowiednimi modyfikacjami.

----

* - Nie jestem w stanie określić, kiedy serwer powstanie. Może to być koniec lipca czy sierpnia. Pozostało jeszcze dużo pracy, ale staram się jak mogę (a czasu jest na prawdę niewiele - wiecie - praca, dom, dziecko - to wszystko kosztuje kupę czasu), by ukończyć w końcu mój narodzony zamysł i wprowadzić go w szczęśliwe (miejmy nadzieję) życie.

Wersja alpha serwera (testowanie modyfikacji) będzie dostępna po ogłoszeniu otwarcia. Dostęp na niego będzie ograniczony do wyszczególnionych tutaj chętnych jak i na stronie Facebooka.

Pełna wersja serwera zostanie ogłoszona, gdy modyfikacje będą dopięte na ostatni guzik, gdy wszystko zostanie poprawnie zaimplementowane. Ruszy równocześnie z uruchomieniem strony serwera.

Zapraszam na Facebook' a - https://www.facebook.com/serwerothercraft/

A jak na razie - żegnam się i pozdrawiam,
skromy Disu :)

User avatar
Ketjow3
New member
Posts: 9
Joined: Tue Dec 06, 2016 21:41
GitHub: zaisty
In-game: zaisty
Location: Poland
Contact:

Re: OtherCraft - zapowiedź

by Ketjow3 » Post

Trzymam kciuki. Byłby to pierwszy Polski serwer z prawdziwego zdarzenia. Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

User avatar
MCL
Member
Posts: 654
Joined: Mon Aug 20, 2018 00:44
GitHub: MCLx86
IRC: migdyn
In-game: singleplayer
Contact:

Re: OtherCraft - zapowiedź

by MCL » Post

Cos panu kiepsko to idzie -_-
2014-02-14 - 2024-02-14 TEN YEARS OF MCL

User avatar
krzmaciek
New member
Posts: 2
Joined: Wed Jul 17, 2019 09:48
GitHub: krzmaciek
IRC: krzmaciek
In-game: krzmaciek

Re: OtherCraft - zapowiedź

by krzmaciek » Post

MinecraftPolska jednym z najlepszych polskich serwerów XD

User avatar
MCL
Member
Posts: 654
Joined: Mon Aug 20, 2018 00:44
GitHub: MCLx86
IRC: migdyn
In-game: singleplayer
Contact:

Re: OtherCraft - zapowiedź

by MCL » Post

Fajne były te serwery Minecr*ft na Alpha 1.2.3 ... Beta 1.7. Beta 1.8.8 ... Release 1.3 też były fajne ale potem zaczeli robić ten syf typu PvP, Factions i inne tego typu rzeczy. Nie miały niepotrzebnych pluginów. Takich serwerów Minetest, które miały by dużo graczy, i odpowiednie mody jeszcze nie widziałem.
Last edited by MCL on Wed Jul 08, 2020 20:26, edited 1 time in total.
2014-02-14 - 2024-02-14 TEN YEARS OF MCL

User avatar
UniexAdmin
Member
Posts: 13
Joined: Tue Jul 07, 2020 11:24
GitHub: UniexAdmin
In-game: Uniex
Location: Poland, Silesia, Dąbrowa Górnicza
Contact:

Re: OtherCraft - zapowiedź

by UniexAdmin » Post

A będzie na MT 5.2.0?
amogus
cdb_9c67c81fe372

User avatar
MCL
Member
Posts: 654
Joined: Mon Aug 20, 2018 00:44
GitHub: MCLx86
IRC: migdyn
In-game: singleplayer
Contact:

Re: OtherCraft - zapowiedź

by MCL » Post

Domyślam się, że ten serwer już nie powstanie. Od ok. 4 lat autor nie daje znaków życia.
2014-02-14 - 2024-02-14 TEN YEARS OF MCL

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest